V dávném Teotihuacánu kvetl hororový kult krvavých zrcadel
Elity městských států Střední Ameriky byly posedlé zrcadly. V Teotihuacánu tato posedlost přerostla v krvavé rituály s obsidiánovými zrcadly, čepelemi a hroty, což dokládá značný počet rituálních obětí pod chrámem Opeřeného hada.
Militaristický městský stát Teotihuacán s až 200 tisíci obyvateli byl zhruba mezi 1. a 8. stoletím našeho letopočtu nejvýznamnějším náboženským, a také mocenským centrem celé Střední Ameriky. Vlastně ani nevíme, jak se původně jmenoval. Jeho pojmenování pochází od Aztéků, kteří tuto oblast osídlili asi 700 let po opuštění města. Narazili na jeho trosky, které na ně udělaly takový dojem, že ho pojmenovali „Město bohů.“
Podobně jako v řadě dalších kultur Střední Ameriky byly elity Teotihuacánu doslova posedlé zrcadlovými povrchy. Běžně používali pyritová a obsidiánová zrcadla jako pomůcky při věštění budoucnosti, a také při komunikaci s božstvy.
Horor se zrcadly
Kromě toho, že chrám při soumraku připomínal disko kouli nebo spíš disko pyramidu, se v jeho útrobách děly i mnohem temnější věci. Kult krvavých zrcadel lačnil po krvi. Pod chrámem bylo objeveno asi 200 lidských obětí, největší počet v té době v celé Střední Americe. Mezi oběťmi bylo objeveno množství obsidiánových čepelí a hrotů, které podle vědců potvrzují hororové spojení zrcadel a krve.