V hromadné dopravě se zřejmě budou stále častěji prosazovat autonomní vozidla a letouny. V anglickém Bristolu právě zahájili testy autonomních kabin projektu CAPRI, které by měly sloužit ve veřejné hromadné dopravě. Jde o první test, v němž budou kabiny vozit lidi, aniž by s nimi jezdil lidský dozor.
Konsorcium CAPRI zahrnuje celkem 17 akademických institucí a firem, včetně univerzit University of the West of England a Bristol University nebo letiště Heathrow Airport. Na projekt CAPRI dostali 35 milionů liber (přes 1 miliardu Kč) od britského vládního centra pro rozvoj autonomní dopravy Centre for Connected and Autonomous Vehicles.
TIP: V Singapuru jezdí autonomní elektrický autobus od Volva
Autonomní kabiny CAPRI při jízdě využívají senzory, radar a strojové vidění k navigaci. Často se ocitají v komplikovaném prostředí, které je plné chodců, dětských kočárků i bicyklů. Významnou součástí tohoto testu je sledování reakcí veřejnosti na autonomní veřejnou dopravu. To je pro budoucnost autonomní dopravy velice důležité. Kabiny CAPRI by časem měly vozit pasažéry, kteří si je zastaví pomocí aplikace, v řadě měst Velké Británie.