Tajemný klub Bilderberg: Elitní spolek, co ovládá svět?

Je jich asi 130. Třetinu tvoří politici, zbytek byznysmeni. Oficiálně si už 62 let, rok co rok, povídají o světové ekonomice a politice. Neoficiálně mají osnovat plány, jak přetvořit svět. O Klubu Bilderberg koluje hodně fám. A aby ne - málokdo se do něj dostane. Z Čechů to bylo zatím jen pět vyvolených

06.07.2016 - Adam Okatý



Je toho hodně, co tajemný klub podle různých konspiračních teorií provádí. V zákulisí prý rozhodl o budoucnosti Evropy. Lidé si myslí, že demokraticky volí své zástupce na posty prezidentů nebo do parlamentů. „Ve skutečnosti volí ty, které pro ně dopředu vybral Klub Bilderberg,“ zní jedno z tisíců očernění. To ale není zdaleka všechno. Hlavním cílem má být vytvoření globální vlády a redukce lidstva planety o 80 %. To znamená minus 5,6 miliardy lidí. Na tom prý Klub Bilderberg pracuje už nějaké to desetiletí prostřednictvím viru HIV, trávením pitné vody a přidáváním látek do očkovacích sér, jež způsobují rakovinu.

Nic netajíme, jsme jako géčka

O Klubu Bilderberg se skoro nic neví. Sám na svých internetových stránkách vyvěšuje asi tak zajímavé informace, jako je postup při pečení bábovky. Nechce, aby se o něm vědělo. Ven se dostane jen to, co je oficiálně odsouhlasené. Pravidelné schůzky jsou bezpečnostně podchycené jako návštěvy amerického prezidenta. O soukromí se starají stovky ochránců. Například 36. sjezd z dubna 1987 neprodyšně uzavřel okruh luxusní vily d’Este nedaleko Říma. Do oblasti v okruhu 300 metrů nesměli ani ptáci! Místo hlídalo na 1 200 policistů a několik desítek odstřelovačů k tomu. Na jezeře nedaleko vily hlídkovali agenti ve člunech a pod vodou se plácali potápěči. Proč to všechno? Hlavouni světové politiky a byznysu mají rádi klid.

Sjezdy Klubu Bilderberg jsou snad jediné myslitelné akce, kde osobnosti světa můžou mezi sebou mluvit bez obalu, aniž by se bály, že se jejich výroky dostanou k médiím. Informace se k reportérům z nejprestižnějších amerických deníků sice dostanou, ale jsou tak strohé a fádní, naservírované potupně jakoby na podnosu, že nemají žádnou hodnotu. Všechna tato tajemství zastánce konspiračních teorií neuvěřitelně dráždí. Z Klubu Bilderberg ale z ní prosté: „Takoví jsme, nic netajíme, jen se bavíme o celosvětových problémech. Nic víc…“ Prý jsou jejich setkání něco jako oficiální schůzky nejvyspělejších zemí světa známé coby G8 a G20.

Volí si nejmocnějšího muže planety?

Scházejí se každý rok na různých místech světa. Jde o elitu ze Severní Ameriky a západní Evropy. Nikdo jiný sem pozvánku nedostane! Většinou jde o 130 až 150 mocnářů, politiků a obchodníků. Jména nejsou vždy stejná, střídají se. Stálicemi jsou jediní dva muži – 89letý Henry Kissinger, laureát Nobelovy ceny míru, a pak 97letý bankéř David Rockefeller, syn zakladatele Standard Oil. Oba dva jsou navíc členy řídicího výboru klubu, jemuž předsedá Henri de Castries, šéf skupiny AXA. Seznam pozvaných se veřejnosti prozrazuje až po skončení konference. Ta poslední probíhala letos v červnu v německých Drážďanech. A možná se na ní „vybral“ i nový prezident USA! Zní to divně? Jistě. Faktem ale je, že jakkoli se Klub Bilderberg snaží vystupovat před světem neangažovaně, z nějakého nevysvětlitelného a záhadného důvodu má poslední roky čich zvát budoucí americké prezidenty – nejmocnější muže světa.

Když se konal sjezd v roce 2008, dorazili na něj tehdy i dva hlavní kandidáti demokratů se stejnými šancemi na zvolení, jak Barack Obama, tak i Hillary Clintonová. A vyhrál… Obama. Podobné to bylo s Billem Clintonem. Setkání se zúčastnil v roce 1991 a o rok později vyhrál boj o Bílý dům. A George H. W. Bush dorazil v roce 1985 coby viceprezident − v následujících prezidentských volbách v roce 1988 zvítězil. Z Klubu Bilderberg ale zní neoblomně dál: „Jde o spiklenecké teorie, o ničem nerozhodujeme.“ 

Vymysleli Evropskou unii?

Začalo to před 62 lety. Zatímco se v roce 1954 u Moskvy Sověti chystali na spuštění vůbec první jaderné elektrárny, 130 nejvlivnějších lidí demokratického světa přijalo pozvání nizozemské královské rodiny a amerických bankéřů Rockefellerů – pozvání na ojedinělou akci do malého nizozemského městečka Oosterbeek. Schůzka za zavřenými dveřmi Hotelu de Bilderberg (odtud název skupiny) všechny natolik nadchla, že si domluví pravidelná setkávání. Rozjela se podivná hra o budoucnosti Evropy a světa.

Od první schůzky uběhlo 16 měsíců, když se mocní Klubu Bilderberg setkali opět, tentokrát v alpském lyžařském středisku Garmisch-Partenkirchen v západním Německu. Co bylo na programu? To skoro 50 let veřejnost neví. Až v roce 2003 se podařilo reportérům britské BBC vypátrat skoro zapomenutý obsah. Klub Bilderberg už v roce 1955 plánoval sjednocení jednotlivých zemí Evropy pod jeden celek se společnou měnou. Vytvořit „superstát“ kvůli konkurenceschopnosti. „V co nejkratší době je nezbytné dospět k integraci, počínaje společným evropským trhem,“ stálo ve zprávě.

Mocní zkrátka snili o něčem, čemu se dnes říká Evropská unie. Jenže to bylo dva roky před tím, než se začaly oficiálně tvořit základy Evropského hospodářského společenství uhlí a oceli – tedy předchůdce EU. Historikové ale s konspiracemi nesouhlasí a házejí protiargumenty. „Myšlenka společného evropského trhu tu byla už kolem roku 1950. Tedy ještě před vznikem Klubu Bilderberg. Oni nic neovlivnili.“

Měnou bude euro, poděkujte!

Když už se mluví o Evropské unii, zbývá skutečně malý krok ke společné měně – euru. A právě k tomu měl Klub Bilderberg taky pomoct. Přiznal to i bývalý předseda klubu, belgický vikomt Étienne Davignon. Řekl, že Bilderberg se podílel na vytvoření měny euro, když v roce 1990 představil politickou agendu pro jednotnou měnu. Jenže dokument zveřejněný BBC mluví o debatách kolem společné měny už v roce 1955.

Pravdou je, že se ani jedno nevylučuje. Bavit se může kdokoli o čemkoli. A taky že se lidé baví – ti lidé, kteří Klubu Bilderberg nevěří. Podle nich se jeho členové snaží spojit nejen Evropu, ale téměř celý svět. K EU má přibýt Severoamerická unie (USA, Kanada, Mexiko) a Asijská unie. Fámy říkají, že Klub Bilderberg dokonce uvažuje o společné měně, jejíž koncept pro společnost vytváří nositel Nobelovy ceny za ekonomii a duchovní otec eura Kanaďan Robert Mundell.

Krokem dopředu se zdá být výrok Denise Healeye, spoluzakladatele a dlouholetého člena řídicího výboru, z roku 2001. Přiznal plány na jednu globální světovou vládu. „Že jsme usilovali o světovou vládu, je přehnané, ale ne zcela nepravdivé. Někteří z nás v Bilderbergu mají pocit, že svět nemůže donekonečna bojovat mezi sebou, že nemůžeme přihlížet zabíjení milionů lidí. Myslím, že jedno společenství je dobrý nápad.“

Pět českých žolíků

Pozvání do Klubu Bilderberg se cení jako vzácnost. Málokdo odmítne. Spíš sem mocní chtějí. Před zvolením na post premiéra Velké Británie se setkání zúčastnil třeba Tony Blair. Jsou však země, kde se svévolná účast nedovoluje. V Americe existuje Loganův zákon – směrnice, která zakazuje zástupcům země jednat s členy cizích vlád bez zmocnění prezidenta nebo Kongresu USA. To neplatí u nás.

Za poslední roky dostali pozvánky na setkání Klubu Bilderberg třeba bývalý velvyslanec ČR při OSN Karel Kovanda, bývalý velvyslanec ve Velké Británii Michael Žantovský, pak také Jiří Pehe nebo ekonom Vladimír Dlouhý. A také bývalý český ministr zahraničí Karel Schwarzenberg

„Mají vynikající přednášky, diskuse na vysoké úrovni, které jsem s radostí poslouchal… Není to grémium, kde se dělají rozhodnutí. Já jsem tam byl dvakrát v životě, pokaždé to bylo přínosné,“ uvedl exministr.

Skutečně se zdají být přehnané plány na ovládnutí světa, tím spíš eliminaci drtivé většiny populace. Na druhou stranu Klub Bilderberg svoji moc a vliv má. Musí mít, když zastřešuje ty nejmocnější, nejvlivnější hybatele společnosti. Kde je ale skutečná pravda, když samotný klub informace tají, to ví pár set vyvolených…

  • Zdroj textu

    100+1 Speciál: Nevyřešené záhady historie

  • Zdroj fotografií

    Shutterstock


Další články v sekci