Odpověď na uvedenou otázku se bude lišit podle definice toho, co považujeme za „zbraň“. Nože jsou ve výbavě astronautů běžné, ať již jako součást nouzových záchranných setů, nebo coby osobní nástroje – zde spíš mluvíme o skládacích „švýcarských“ nožících. A pokud by měl některý člen posádky nekalé úmysly, mohl by na palubě sáhnout po mnoha předmětech, od šroubováků po vrtačky.
Největší otazníky však asi vzbuzuje dotaz na přítomnost střelných zbraní. Je třeba podotknout, že použít takový prostředek v kosmické lodi by představovalo holý nerozum. Kulka by snadno prošla pláštěm plavidla a způsobila by dekompresi. Střelce by navíc zákon akce a reakce nekontrolovaně odmrštil opačným směrem.
TIP: Co dělat se sebevražedným astronautem? NASA radí spoutat a podat sedativa
V ruských Sojuzech ovšem za nepříznivých okolností hrozí přistání hluboko v tajze, kde žije řada divokých zvířat. Speciálně pro program Sojuz tak vznikla trojhlavňová pistole, schopná vystřelovat kulky i broky, ale také světlice. Zbraň TP-82 tvořila součást balíčku přežití všech lodí Sojuz vypuštěných v letech 1982–2006. Ve stejné sadě pak kosmonauti nalezli rovněž pistoli Makarov. Americké balíčky neobsahovaly střelné zbraně, nýbrž mačetu. A podobná výzbroj v raných fázích kosmonautiky by vydala na zvláštní kapitolu…