Mladý makak vepří (Macaca nemestrina) . Tyto opice žijí převážně na zemi, ale jsou to rovněž zdatní lezci. Na rozdíl od mnoha jiných druhů opic mají rádi vodu. Jsou to všežravci, kteří se živí převážně ovocem, semeny, bobulemi, houbami a bezobratlými živočichy. (foto: © Marek Telička)
Samci makaka vepřího dosahují hmotnosti až 15 kg, jméno druhu má původ v zatočeném krátkém ocase. (foto: © Marek Telička)
Ketupa malajská (Ketupa ketupu) dorůstá 38 až 48 cm a hmotnosti od jednoho do dvou kilogramů. Projevuje se širokou škálu zvuků, od syčení, přes chřestění až po zvuky, které zní jako zvonění. Je aktivní během dne i noci a živí se převážně rybami, kraby a žábami. (foto: © Marek Telička)
Veverka Everettova (Dremomys everetti) je nesmírně čiperné zvířátko, které můžete běžně spatřit na svazích hory Mount Kinabalu – nejvyššího vrcholu jihovýchodní Asie. V angličtině má tento živočich pojmenování Bornean Mountain Ground Squirrel, tedy Bornejská horská zemní veverka. (foto: © Marek Telička)
Prase vousaté (zvané také prase bornejské, Sus barbatus ) své jméno nezapře. Mohutným plnovousem obdařený živočich obývá deštné pralesy a mangrovové porosty. Může vážit až 150 kilogramů, živí se kořeny červy, někdy konzumuje také ovoce a semenáčky kaučukovníku. Někteří jedinci byli pozorováni při konzumaci vyplavených ryb a někdy následují tlupy makaků a živí se ovocem, které opice shodí na zem. (foto: © Marek Telička)
Ledňáček džunglový (Ceyx erithaca) žije v nížinných lesích a obvykle dorůstá cca 13 centimetrů. Tento exemplář překvapeně reaguje na silné světlo, které jej odhalilo na jeho nocležišti. Věřím, že jsme jej neobtěžovali příliš dlouho. (foto: © Marek Telička)
Veverka Prévostova (na fotce zřejmě poddruh Callosciurus prevostii pluto ) je stejně jako všechny veverky prvotřídním stromovým akrobatem. Způsob, jakým se zachytila drápky zadních nohou a ve visu hlavou dolů konzumovala zralý plod, byl naprosto suverénní. V lese jsou tyto veverky významnými distributory stromových semen. (foto: © Marek Telička)
Fascinující tvary větví na svazích hory Mount Kinabalu (4 095 metrů nad mořem). Při výstupu nám počasí příliš nepřálo, ale i tak bylo na co koukat. (foto: © Marek Telička)
Odměna za námahu při výstupu – pohled do krajiny ze svahů hory Mount Kinabalu. (foto: © Marek Telička)
Veverka z rodu Callosciurus , který bývá popisován jako „krásné veverky“. Pravděpodobně se jedná o veverku kinabalskou (Callosciurus baluensis) . Tenhle pracovitý tvoreček upoutal naši pozornost neustálým odhazováním slupek z ovoce, které dopadaly na vodní hladinu. (foto: © Marek Telička)