Nepříjemným zraněním skončila snaha 34letého Brita o zadržení kýchnutí. Prudký nárazový výdech mu protrhl hrtan. Že je něco v nepořádku si uvědomil během okamžiku – změnil se mu hlas a při polknutí cítil bolest v krku. Když se objevil otok krku a začal cítit podivné praskání při pohybu hlavou, vyrazil nešťastník do nemocnice v Leicesteru. Rentgenové vyšetření následně ukázalo poškození hrtanu. Léčení si vyžádalo týdenní hospitalizaci, léčbu antibiotiky a výživu pomocí enterální sondy.
Podle lékařů se podobné poškození neobjevuje příliš často, riziko zadržování kýchnutí nebo kašle je ale poměrně dobře zdokumentované. Kromě poškození hrtanu může dojít i k otoku kolem očí známého jako orbitální emfyzém, prasknutí bubínku nebo drobných cévek v oblasti hlavy.
Zadržovat kašel nebo kýchnutí zkrátka není dobrý nápad – rychlost rázového výdechu se pohybuje od 60 do 160 kilometrů v hodině. Při jednom kýchnutí člověk vyprodukuje až 40 tisíc aerosolových kapiček, které mohou letět až do vzdálenosti 6 až 8 metrů. Lékaři proto radí – pokud nutně nemusíte, kýchání raději nezadržujte.