Posvátná dáma: Na Fudži každoročně vystoupí okolo 300 tisíc lidí

Fudži je stále aktivní vulkán, který udivuje krásou i mystikou. Až do roku 1868 na ni směli vystoupit pouze muži.

09.06.2019 - Dagmar KulaviakováSvou bílou čepičkou září hora Fudži do daleka, takže za dobrého počasí je viditelná i ze zhruba sto kilometrů vzdálené japonské metropole Tokio. Díky své výšce 3 776 metrů se honosí titulem nejvyššího bodu Japonska a stala se jedním z jeho symbolů – i přesto, že by se pro ostrovní zemi mohla stát zkázou. Je totiž stále aktivní sopkou, i když naposledy o sobě dala vědět před více než třemi sty lety. 

Místo poutníků

Symetrický tvar a bělostný vrchol přitahují oko turistů, proto je Fudži jedním z nejfotografovanějších míst Japonska. Na její vrcholek každoročně vystoupí na 300 tisíc lidí, z nichž někteří se na cestu vydají v noci, aby zažili fantastický východ slunce. Je odsud nádherný výhled na ostrov Honšú, četná jezera, lesy s potůčky a vodopády.

TIP: Japonské Alpy, hory v zemi samurajů

Stejně fascinující je i genius loci tohoto místa. Již původní obyvatelé Japonska, lidé národa Ainu, Fudži uctívali jako posvátnou a stejně cenná je rovněž pro vyznavače šintoismu a buddhismu. Až do roku 1868 na ni dokonce směli vystoupit pouze muži.

  • Zdroj textu

    100+1 zahraniční zajímavost

  • Zdroj fotografií

    Shutterstock


Další články v sekci