Jak vybrat nejlepší eko-hydratační pleťové masky: Přinášíme recenze a srovnání

Pleťová maska je zázračnou krabičkou poslední záchrany, když se chystáme na společenskou událost a pohled do zrcadla není zrovna lichotivý. Věděli jste ale, že odborníci doporučují nanášet ji alespoň jednou či dvakrát týdně? A jak vlastně vybrat tu správnou? Pojďme se podívat na nejlepší masky na obličej, které trh nabízí. 

02.03.2024 - Komerční prezentacePravidelná aplikace pleťové masky by měla patřit k rutinní kosmetické péči o partie obličeje. Kromě vyčištění a vyhlazení pokožky dodává pleti celou plejádu vitamínů a minerálních látek, jejichž přísun je potřebný pro udržení krásy mnohem častěji než jen párkrát za plesovou sezonu. V první řadě musíme určit, jaký typ masky se hodí zrovna pro náš obličej. Řídíme se přitom aktuálním stavem pleti. Působí unaveně, povadle a vrásky jsou víc vidět? Nebo je vysušená a tvoří se na ní šupinky? Mladší ženy a dívky může trápit spíš mastnota a černé tečky. Podle typu problému pak masku vybíráme ze tří základních kategorií:

 • Hydratační masky
 • Regenerační, protivráskové masky
 • Čisticí masky

Kvalita bez nadbytečné chemie

Při výběru té nejlepší masky na obličej nám rovněž pomohou dva základní ukazatele kvality: složení a značka. Všímáme si především účinných látek, které produkt využívá, a také země původu, kde byl vyroben. Jak připomínají experti z internetového obchodu Makeup.cz, výrobci v Evropské unii jsou na rozdíl od konkurentů v jiných zemích nuceni řídit se velmi přísnými pravidly, co se ekologie a zdraví týče, a mívají proto u zákazníků větší důvěru.

Vyzkoušeli jsme a doporučujeme

Nejlepší masky na obličej pro hydrataci

Pokud nahlédneme do nabídky pleťových masek na stránce https://makeup.cz/categorys/24088/, najdeme zde Noční masku na obličej Eau Thermale od méně zvučné značky Uriage. Na tomto výrobku nás příjemně překvapila nejen příznivá cena, ale i výsledek aplikace. Maska se řadí nejen mezi nejlepší masky na obličej co do počtu pozitivních recenzí, ale také mezi lékárenskou kosmetiku, což znamená, že ji bez obav mohou použít i ženy s citlivou pletí, a lze ji nanášet pravidelně jako noční krém. Její stěžejní účinnou látkou je kyselina hyaluronová, která udržuje optimální vlhkost pleti a vyhlazuje vrásky. Ráno po probuzení máte pocit, že jste omládli - pokožka je o poznání jasnější a hebčí na dotek.

Skvělou hydratační účinnost vykázuje také Hydra Beauty Camellia Repair Mask od Chanel. Základem této masky je bambucké máslo, jež je samo o sobě zárukou vláčnější a hydratované pleti. Lze ji doporučit ženám, které trápí velmi suchá, až šupinkovatá pleť.

Skvělá maska pro problematickou pleť

Mezi nejlepší masky na obličej s exfoliačními účinky lze bezpochyby zařadit Clean & Active Enzyme Peeling od německé značky Klapp. Tento výrobek sází na kyselinu salicylovou, která účinně působí na záněty a efektivně čistí mazové žlázy. Kromě toho je schopna zesvětlit pigmentové skvrny, takže udělá radost i ženám po čtyřicítce, které se potýkají nejen s tvrdohlavými černými tečkami, ale i s počínajícími barevnými nerovnostmi.

Zázrak proti vráskám

Vyhlazující maska proti vráskám značky Filorga nás zaujala množstvím pozitivních recenzí od zákazníků, a tak jsme ji také vyzkoušeli. Opět jde o dermakosmetiku, šetrnou k problematické a přecitlivělé pokožce. Poměr cena versus účinek je až nečekaně zázračný, pleť je po aplikaci masky viditelně pevnější a při dlouhodobém užívání vrásky postupně skutečně odeznívají.

Jak pleťovou masku nanášet

Ani s tou nejlepší maskou na obličej nedosáhnete žádaných výsledků, pokud ji aplikujete chybně. Vždy se držte základních pravidel:

 • Pleť před aplikací masky důkladně odličte a vyčistěte.
 • Pleťová maska se nanáší nejen na obličej, ale také na krk a dekolt.
 • Masku smývejte jemně za pomoci vlažné vody a houbičky nebo kosmetického tamponku. Pokožku nedrbejte ani neškrábejte.
 • Po odstranění masky je vhodné pokožku ošetřit denním či regerenačním krémem. 
 • Zdroj textu

  Komerční prezentace Makeup.cz

 • Zdroj fotografií

  Komerční prezentace Makeup.cz


Další články v sekci