V Číně si získává popularitu zařízení trestající hlučné sousedy

Bydlíte ve vícepatrovém domě s neukázněnými sousedy nad hlavou, kteří ze všeho nejraději skáčou, cvičí, tančí a dupou v nejméně vhodnou dobu? Pak vás nejspíš potěší, že existuje možnost, jak jim to bez větší námahy oplatit

17.04.2017 - redakce Revue 100+1



Jak sladká může být pomsta už zjišťují čínští zákazníci, kteří houfně nakupují zařízení, jež po připevní ke stropu vrací zpět stejně otravné vibrace, jaké sousedi posílají dolů. Toto stropní „dusátko“ zahrnuje motorek, dálkové ovládání a prodlužovací šňůru k zapojení do zásuvky.

Jeden z prodejců se čínskému tisku svěřil, že poptávka je tak velká, že má problém uspokojit všechny zákazníky a musel začít místo prodeje zařízení jen pronajímat. „Jakmile dosáhnete se sousedy dohody o vzájemném nerušení, můžete nám ho vrátit. Cenu za pronájem počítáme po dnech.“

Přístroj dusající do stropu není jediným podobným zařízením, které vzniklo v Asii s cílem oplatit sousedům nepříjemný hluk. V roce 2014 obdobně propadli Jihokorejci speciálně upraveným reproduktorům, které přes strop posílaly sousedům řvavě hlučnou hudbu, zatímco v místnosti dole zněla podstatně tlumeněji a příjemněji.

Podle právních expertů jsou podobné prostředky legální a žádný zákon je neomezuje, na rozdíl od neustálého zvonění na domovní zvonek nebo bušení a křik za sousedovými dveřmi. Inženýři nicméně varují, že by dlouhodobé používání motorků připevněných ke stropu mohlo vést k praskání zdí a dalším škodám.

  • Zdroj textu

    ČTK

  • Zdroj fotografií

    Shutterstock


Další články v sekci