Proměny Země: Jak se mění naše planeta v průběhu časů
Naše planeta se neustále vyvíjí a mění. Některé z těchto změn souvisí se změnami klimatu, jiné jsou způsobené rozvojem civilizace či přírodními katastrofami. Podívejte se, jak se měnila tvář naší planety v průběhu časů

Po tisíce let bylo kalifornské jezero Owens sídlištěm stěhovavých ptáků. Poté co byl v souvislosti s výstavbou akvaduktu v roce 1913 odkloněn tok řeky Owens River do Los Angeles došlo k dramatickému úbytku vody v jezeře, zhoršení její kvality a úbytku stěhovavého ptactva.

Počet obyvatel indického Dillí stoupl z 9,4 milionů v roce 1991 na více než 25 milionů. Nové Dillí se tak stalo druhým nejlidnatějším městem na světě (po Tokiu).

Velké Solné jezero (anglicky Great Salt Lake) je slané jezero ve státě Utah na západě USA. Je pozůstatkem zaniklého pleistocénního sladkovodního jezera Bonneville. Snímky pořízené družicemi NASA ukazují dramatické změny posledních 25 let.

Grónský ledovec je rozsáhlá masa ledu pokrývající 1 710 000 kilometrů čtverečních. Jedná se o druhou největší zaledněnou plochu ve světě hned po antarktickém ledovci. Někteří vědci předpokládají, že globální oteplení by mohlo v průběhu příštích několika staletí způsobit jeho úplné roztání.

Urmijské jezero na severozápadě Íránu. Každoročně v době letních veder jezero mění svou barvu ze zelené na hnědočervenou. Změna je způsobena odpařováním vody a působením řas a baterií. Údaje ze satelitů ukazují, že za posledních 14 let ztratilo jezero okolo 70 % své původní plochy.

Rychlost pohybu a tání grónských ledovců se během poslední dekády výrazně zvýšila.

Mohutné monzunové deště způsobily v roce 2016 rozsáhlé záplavy v okolí řeky Gangy v centrální a východní Indii.

Družicové snímky ukazují mizející lesní porost z jižního okraje Sahary. Počet obyvatel se v této části Afriky za posledních 40 let zvýšil čtyřnásobně.

Роорó bylo slané jezero ve Středních Andách v Bolívii. Jeho vyschnutí bylo oficiálně oznámeno v prosinci 2015. Ještě před 30 lety mělo rozlohu až 3 500 km².