Astrid Lindgrenová: Silný příběh o silné ženě
Jaký byl osud a skutečná tvář nejslavnější spisovatelky knih pro děti, autorky příběhů Pipi Dlouhé punčochy, Dětí z Bullerbynu, Karkulína ze střechy a mnoha dalších?
Každý zná její jméno, každý četl její příběhy, ale kdo opravdu ví, jaká byla? Nevšední životní příběh slavné autorky legendárních dětských knih jako Pipi Dlouhá punčocha, Děti z Bullerbynu a mnoha dalších si přečtete ve vydařeném životopisném románu německé autorky Susanne Lieder, které se podařilo vytvořit citlivý portrét silné, empatické ženy. Pohlédněte spolu s ní za zrcadlo.
Bouřlivá léta dospívání
Svobodná, devatenáctiletá dívka v té době, navíc těhotná se ženatým mužem, to se rovnalo tragédii. I přes slib, že se s ní Blomberg ožení, jakmile se rozvede, ale jako podmínku si dává, že se musí dítěte zbavit, odmítla a rozhodla se dítě si nechat. Na celou její rodinu to uvrhlo temný stín a stali se terčem posměchu a kritiky celého okolí. Rodiče jí tedy poslali do Stockholmu, kde se zapsala na kurzy psaní a čekala na porod.
Svého syna Larse Lasse porodila 4. prosince 1926, nechala ho v pěstounské péči a vrátila se domů.
Silné příběhy silných žen
Tento zajímavý životní příběh talentované a nekonvenční ženy vydal Nakladatelský dům GRADA pod značkou Metafora, v oblíbené edici biografických románů. Pod označením „béžovky“ můžete najít další knihy o mnohých žen z historie, které na pár stránkách sdílejí se světem své osudové příběhy.