Londýnské architektonické studio Margot Krasojević Architects navrhlo koncept lázeňského komplexu, kombinovaného se zavlažovací nádrží. Futuristická stavba je určena pro okres Ilam ve východním Nepálu. Tato zemědělská oblast je známá především díky vyhlášeným čajovým plantážím a ohromující krajině.
Zajímavostí návrhu je způsob, jakým pracuje s vodou – tu má totiž získávat z mlhy. Nepál se nachází v subtropickém pásmu a vysoká vlhkost vzduchu je zde naprosto přirozená. Speciálně oblast Ilam je zejména během monzunové sezóny doslova mlžným světem. Mlhu, respektive kapičky vody v ní obsažené, mají pro lázně zachytávat speciální polypropylenové mlhové sítě, ze kterých se bude zachycená voda svádět do rezervoárů a bazénů.
TIP: Temná chata vygeneruje o 361 % více energie, než kolik jí sama spotřebuje
Pro svůj návrh architekti využili příkladů z přírodní říše – podobným způsobem je schopná zachytávat rosu a kapky životadárné vody například travina Stipagrostis sabulicola v poušti Namib a podobnou techniku k získávání vody používali již staří Inkové. Podle propočtů designérů by tento systém měl být schopen denně zachytit 3 000 až 5 000 litrů filtrované vody.